Zespół
Kinga Sochocka
Certyfikowana psychoterapeutka, pedagog. Współzałożycielka Fundacji Poza Schematami. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Kandydatka Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Na co dzień prowadzi psychoterapię dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w ramach własnej praktyki terapeutycznej w Warszawie. Współautorka programów profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży o potwierdzonej w badaniach ewaluacyjnych skuteczności: "Wspólne kroki w Cyberświecie" oraz "Moje życie, mój wybór". Autorka i współautorka licznych publikacji i artykułów z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, skierowanych do specjalistów, rodziców i opiekunów oraz dzieci i młodzieży. Współautorka cyklu materiałów edukacyjno-profilaktycznych adresowanych do specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą ukazujących się w latach 2012–2016 w miesięczniku Remedium. Od kilku lat prowadzi szkolenia z zakresu umiejętności psychologicznych dla specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą. W latach 2010–2015 członkini zarządu Specjalistycznej Poradni PTPP. Pracowała m.in. w Ośrodku Profilaktyki i Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży PĘPEK w Warszawie oraz w Oddziałach Wczesnej Diagnozy przy Szkole Specjalnej w Toruniu. Realizowała i koordynowała projekty we współpracy z organizacjami pozarządowymi i sektorem publicznym, m.in. dla Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia, Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, Urzędu m.st. Warszawy, Stowarzyszenia MONAR, Towarzystwa Nasz Dom, Fundacji ETOH.
Karolina Van Laere
Filolog polski, psycholog, psychoterapeuta. Prowadzi psychoterapię dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w Ośrodku Profilaktyki i Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży PĘPEK oraz w prywatnym gabinecie w Warszawie. Uczy w Zespole Szkół Specjalnych w Instytucie Reumatologii w Warszawie. Współautorka cyklów materiałów psychoedukacyjnych (w tym scenariuszy zajęć) na temat zachowań ryzykownych adresowanych do specjalistów pracujących w szkole oraz dzieci i młodzieży ukazujących się regularnie od 2012 roku w miesięczniku „Remedium”. Projekty realizowane na zlecenie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii i Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Współautorka publikacji dla dzieci i młodzieży dotyczących zjawiska uzależnień behawioralnych. Autorka i współautorka projektów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży finansowanych przez m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, Urząd m.st. Warszawy.
Marcin Sochocki
Socjolog, autor i współautor ponad 100 projektów badań społecznych (ilościowych i jakościowych) dotyczących zdrowia publicznego, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, edukacji, ewaluacji interwencji społecznych (profilaktyki); z zakresu problematyki stosowania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Autor i współautor kilkunastu publikacji książkowych i ponad 100 artykułów w czasopismach naukowych i specjalistycznych na temat m.in.: problematyki uzależnień, promocji zdrowia, anomii, jakościowej i ilościowej metodologii badań społecznych (w tym ewaluacji), problemów edukacji. Autor badań ewaluacyjnych kilku programów z zakresu zdrowia publicznego/profilaktyki wpisanych później na ogólnopolską listę programów polecanych w ramach Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego (Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie).
Edyta Biaduń - Korulczyk
Psycholog, psychoterapeuta. Prowadzi psychoterapię dla dorosłych, młodzieży oraz rodzin i par. Zajmuje się prowadzeniem grupy wsparcia dla kobiet współuzależnionych i doświadczających przemocy. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dotyczących podstawowych umiejętności psychologicznych adresowanych do specjalistów, a także osób uzależnionych, współuzależnionych i niepełnosprawnych. Realizuje w jednym z warszawskich Ośrodków Pomocy Społecznej program wczesnej profilaktyki przeciwdziałania krzywdzeniu małych dzieci, w którym prowadzi zajęcia rozwojowe i edukacyjne dla dzieci i ich rodziców oraz warsztaty umiejętności wychowawczych. Autorka scenariuszy zajęć dla uczniów klas gimnazjalnych w ramach projektu „E-Akademia Przyszłości”, organizowanego przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Autorka i współautorka publikacji adresowanych dla dzieci i młodzieży oraz specjalistów finansowanych przez m.in. Ministerstwo Zdrowia, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Pisała artykuły o tematyce psychologicznej i terapeutycznej ukazujące się w miesięcznikach „Remedium” i „Świat Problemów”.