1. Szkolenie „Wspólne kroki w Cyberświecie”

  Fundacja Poza Schematami zaprasza na szkolenie dla przyszłych realizatorów REKOMENDOWANEGO programu profilaktycznego „Wspólne kroki w Cyberświecie”.

 2. „Loguj się z głową” – materiały do pobrania

  Program „Loguj się z głową” – ogólnopolski program edukacyjny jest już dostępny.

 3. Spot ogólnopolskiej kampanii „Bez chemii na drodze”

  Jedna decyzja o wypiciu alkoholu lub wzięciu narkotyków może zmienić życie Twoje i wielu innych osób. Zobacz nasz spot kampanijny „Bez chemii na drodze”.

 4. Ogólnopolska kampania „Bez chemii na drodze”

  Rozpoczęliśmy ogólnopolską kampanię „Bez chemii na drodze”. Jesteś kierowcą? A może nim będziesz? Jesteś rowerzystą? Jesteś lub bywasz pasażerem? Jesteś rodzicem? Ta kampania jest dla Ciebie.

 5. Nieodpłatne szkolenie dla studentów „Uzależnienia i problemy behawioralne – profilaktyka i terapia”

  Fundacja Poza Schematami serdecznie zaprasza studentów na nieodpłatne szkolenie „Uzależnienia i problemy behawioralne – profilaktyka i terapia”

 6. „Moje życie, mój wybór” – zapraszamy do udziału w szkoleniu dla realizatorów programu profilaktycznego

  Program „Moje życie, mój wybór” to jeden z nielicznych programów adresowany do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu lekkim i jej rodziców, który ma na celu profilaktykę używania narkotyków.

 7. Zapraszamy do udziału w szkoleniu

  Pracowników placówek doskonalenia nauczycieli i poradni psychologiczno-pedagogicznych zapraszamy do udziału w dwudniowym szkoleniu z zakresu profilaktyki uzależnień behawioralnych.

 8. Portal Mądra Ochrona

  Portal Mądra Ochrona – Mniejsze Ryzyko

  Zapraszamy do korzystania z portalu internetowego Fundacji Poza Schematami: madraochrona.pl. Portal adresowany jest do rodziców posiadających dzieci w różnym wieku, a także do osób planujących dziecko.

 9. Znajdziesz mnie?

  Zapraszamy do skorzystania z innowacyjnego narzędzia do pracy profilaktycznej z młodzieżą w postaci bezpłatnej aplikacji profilaktyczno-edukacyjnej na urządzenia mobilne i komputery stacjonarne „Znajdziesz mnie?”

 10. Publikacja „Jak wspomagać dziecko z FASD w edukacji”

  Fundacja Poza Schematami, realizując zadanie powierzone przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach Narodowego Programu Zdrowia, wydaje publikację pt. „Jak wspomagać dziecko z FASD w edukacji”.

 11. Baza sprawdzonej wiedzy madraochrona.pl

  Dbanie o dobry rozwój dziecka czy nastolatka jest niemałym wyzwaniem dla nas, dorosłych. Czasem najzwyczajniej w świecie nie wie się, co myśleć o różnych sytuacjach i co w związku z nimi robić.

 12. Portal „Mądra ochrona, mniejsze ryzyko”

  Pracujesz z dziećmi i młodzieżą? Zależy Ci na tym, aby chronić swoich podopiecznych przed zagrożeniami związanymi z używaniem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych? Śledź informacje o naszym nowym projekcie!

 13. Pierwsze szkolenie realizatorów programu „Moje życie, mój wybór” już za nami!

  Na zlecenie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii przeszkoliliśmy pierwszych szesnastu realizatorów opracowanego przez nas programu profilaktycznego "Moje życie, mój wybór". Szkolenie odbyło się w Warszawie w dniach 21 - 22 marca 2018r.