1. Program profilaktyczny FRPH

Od stycznia 2021 r. Fundacja Poza Schematami realizuje zadanie z zakresu zdrowia publicznego, mające na celu opracowanie programu profilaktycznego (…)

styczeń 2021 – grudzień 2022

2. Broszura dla kierowców MPT

Od stycznia 2021 r. Fundacja Poza Schematami realizuje zadanie z zakresu zdrowia publicznego, mające na celu wyposażenie miejskich przedsiębiorstw (…)

styczeń 2021 - listopad 2021

3. Kampania „Bez chemii na drodze”

Opracowanie i wdrożenie kampanii edukacyjnej, której celem jest celem jest przeciwdziałanie zjawisku kierowania pojazdami pod wpływem środków (…)

Realizacja:
    styczeń 2020 - grudzień 2020 (I edycja)
    styczeń 2021 - grudzień 2021 (II edycja)

4. Uzależnienia behawioralne – wstęp do profilaktyki

Fundacja Poza Schematami, na zlecenie Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, realizowała projekt, którego efektem było powstanie (…)

lipiec 2019 – grudzień 2020

5. Dobry wybór na początek

Program profilaktyczny dotyczący używania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych przez młodzież z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

styczeń 2018 - grudzień 2020

6. Uzależnienia i problemy behawioralne – profilaktyka i terapia

W 2020 roku Fundacja Poza Schematami, na zlecenie Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, opracowała i wdrożyła szkolenie „Uzależnienia (…)

styczeń 2020 – grudzień 2020

7. Nie-zależni: razem i osobno

Nowatorski program profilaktyczny zapobiegający używaniu substancji psychoaktywnych przez młodzież głuchą i słabosłyszącą (z całkowitym (…)

maj 2018 - grudzień 2020

8. Smak życia, czyli debata o dopalaczach

Ewaluacja i aktualizacja

maj 2018 - grudzień 2019

9. Loguj się z głową – ogólnopolski program edukacyjny

Zespół Fundacji Poza Schematami przygotowuje kolejny projekt edukacyjny „Loguj się z głową”.

lipiec 2018 - grudzień 2019

10. Pomysłownik Cyber-Zucha

Pakiety edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym

luty 2019 - wrzesień 2019

11. Mądra Ochrona – Mniejsze Ryzyko

Rodziców i nauczycieli zapraszamy do korzystania z portalu internetowego Fundacji Poza Schematami: Mądra Ochrona - Mniejsze Ryzyko.

styczeń 2018 - dzisiaj

12. Program profilaktyczny „Moje życie, mój wybór”

Program "Moje życie, mój wybór" jest prawdopodobnie pierwszym na polskim rynku programem profilaktycznym skierowanym do młodzieży niepełnosprawnej (…)

czerwiec 2017 - grudzień 2017

13. Aplikacja „Rysia i Tolek w Cyberświecie”

To okazja do wspólnej nauki i zabawy rodziców z dziećmi!

styczeń 2017 - grudzień 2017

14. Gdy nastolatkowie sięgają po alkohol

Dorastanie dziecka bywa sporym wyzwaniem dla rodziców i opiekunów. W samym dziecku zachodzi wiele zmian, które rzutują na jego relacje z (…)

czerwiec 2017 - grudzień 2017

15. Program profilaktyczny „Wspólne kroki w Cyberświecie”

Chcesz lepiej zadbać o to, żeby Twoi uczniowie bezpiecznie i mądrze korzystali z Internetu i mediów elektronicznych? Chcesz, żeby Twoi uczniowie (…)

lipiec 2016 - grudzień 2017

16. „Rysia i Tolek w Krainie Zdrowych Nawyków”

Czym skorupka za młodu nasiąknie… W tej pozycji przekonujemy naszych najmłodszych odbiorców, że zdrowy styl życia jest naturalną częścią (…)

Realizacja:
    lipiec 2016 - grudzień 2016 (kolejne wydanie 2017)

17. „Rysia i Tolek na Cyberzachodzie”

Jak omijać zagrożenia w sieci? Jak bezpiecznie i rozważnie korzystać z dobrodziejstw Internetu? Odpowiedzi na te pytania szukają Rysia i (…)

sierpień 2015 - grudzień 2015

18. Czynniki chroniące w profilaktyce uzależnień behawioralnych

Czy młodzi ludzie są siebie samych ciekawi? Czy chcą uczyć się coraz lepiej dbać o swoje dobro i bezpieczeństwo? Naszym zdaniem tak.

Realizacja:
    marzec 2015 - grudzień 2015 (kolejne wydania 2017, 2018, 2019 - wyd. poprawione i zaktualizowane)

19. „Integracja poza schematami”

Prowadzenie zajęć w klasach nauczania początkowego z całą pewnością wymaga od nauczyciela wiedzy i kompetencji w wielu obszarach, zwłaszcza (…)

Realizacja:
    lipiec 2015 - październik 2015 (wydanie papierowe 2017)

20. Szkolenia dla nauczycieli z zakresu FASD

Jednym z czynników, które mogą prowadzić do poważnych zaburzeń u rozwijającego się płodu jest alkohol pity przez matkę w okresie ciąży. (…)

sierpień 2017 - październik 2017