Aplikacja „Rysia i Tolek w Cyberświecie”

Projekt
Aplikacja „Rysia i Tolek w Cyberświecie”styczeń 2017 - grudzień 2017
Strona internetowa projektu
https://www.rysiaitolekwcyberswiecie.pl

To okazja do wspólnej nauki i zabawy rodziców z dziećmi!


Przy pomocy nowoczesnego i interaktywnego narzędzia uczymy bezpiecznego korzystania z mediów elektronicznych. Podczas kolejnych zadań dzieci mogą również rozwijać swoje umiejętności psychologiczne. Aplikacja jest bezpłatna i nie zawiera reklam. Zapraszamy do testowania.

Realizacja: styczeń 2017 - grudzień 2017

Skąd można pobrać aplikację?

Aplikacja Rysia i Tolek w Cyberświecie dostępna jest online pod adresem https://www.rysiaitolekwcyberswiecie.pl

Można ją również znaleźć w sklepach:

Informacje dla nauczyciela

Uczysz dzieci rozważnego korzystania z Internetu i mediów elektronicznych? Sięgnij po scenariusz przygotowany przez naszych specjalistów. Zrealizuj zajęcia i zachęć dzieci z rodzicami do zabawy z aplikacją.

Informacje dla rodzica i opiekuna

Dzięki zabawie z aplikacją dziecko uczy się rozważnego korzystania z Internetu i mediów elektronicznych, rozwijając jednocześnie umiejętności psychospołeczne. Aplikacja przeznaczona jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Została stworzona przez specjalistów zajmujących się na co dzień psychologiczną pracą z dziećmi i młodzieżą oraz profilaktyką zachowań ryzykownych, takich jak nadmierne używanie mediów elektronicznych.

Treści aplikacji zostały dobrane w taki sposób, aby rozwijały u dzieci umiejętności psychospołeczne pomocne w radzeniu sobie z emocjami, budowaniu poczucia własnej wartości, radzeniu sobie w relacjach rówieśniczych. Zawarte w aplikacji treści i minigry mogą stać się użyteczną bazą do dalszych rozmów z dzieckiem na temat rozważnego korzystania z nowych technologii.
Głównymi bohaterami aplikacji są Rysia i Tolek, którzy wraz z przewodnikami – zdygitalizowaną babcią Gają i jej pomocnikiem, robotem Apkiem – uczą się poprzez wspólne zabawy kolejnych umiejętności. Na każdym etapie bohaterowie aplikacji udzielają informacji zwrotnych, dają wskazówki i podpowiedzi.

Wzmocnieniu motywacji dziecka do pokonywania kolejnych etapów służy zdobywanie nagród – dźwięków. Dźwiękosfera aplikacji została zbudowana w oparciu o brzmienia pochodzące z natury i codziennego życia. Z uzbieranych w ten sposób dźwięków dziecko może na zakończenie stworzyć własną kompozycję.

W aplikacji znajdują się:


Finansowanie

Projekt został sfinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia, na podstawie umowy zawartej z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii.